Masai Mara
Kenia’s beroemdste reservaat, waar de oversteken van de Mara-rivier pieken van juli tot oktober en de dichtheid aan grote katten enorm is.
Diersoorten
Werkt offline
Talen
Offline kaarten
Inside the Masai Mara app
Een speciale app voor alleen dit park — een complete offline dierengids, kaarten en rangertips, gebouwd om diep in het park te werken waar geen bereik is. Download hem voor vertrek en gebruik hem de hele reis.
484 dieren
Een volledig geïllustreerde diergids met foto's, geluiden en veldkennis voor de soorten die je hier echt ziet.
Werkt zonder bereik
De gids, de kaarten en je waarnemingen werken volledig offline — één keer downloaden voordat je vertrekt.
Offline gps-kaarten
Zie precies waar je bent en navigeer zelfverzekerd door het park, ook waar er helemaal geen mobiel netwerk is.
Zelfrijroutes
De mooiste routes en lussen van dit park, plus poorttijden en kampinformatie om elke dag te plannen.
Leg je safari vast
Leg elke waarneming vast en bouw je eigen soortenlijst op — zie hoeveel dieren je door de jaren heen hebt gespot.
8 talen
Beschikbaar in het Nederlands, Engels, Duits, Frans, Italiaans, Braziliaans Portugees en meer.
De Big Five
Maak kennis met de Big Five
Plus elke vogel en elk reptiel in het park — 484 soorten in totaal — elk met foto’s en veldnotities, zodat je precies weet waar je naar kijkt.
Big Five
Leeuw
Beroemde roedels — met een van de hoogste leeuwendichtheden ter wereld.
Big Five
Luipaard
Speur bij zonsopgang het oeverbos langs de Mara en de Talek af.
Big Five
Olifant
Familiekuddes trekken over de open graslanden en langs de moerasranden.
Zeldzaam
Zwarte neushoorn
Een kleine, streng bewaakte populatie — een bijzondere waarneming.
Big Five
Buffel
Algemeen in het hele reservaat; oude stieren houden zich op in het struikgewas.
Plan je bezoek
Goed om te weten
Beste tijd
Jul–Okt
Het seizoen van de rivieroversteken — al zijn de grote katten van de Mara het hele jaar wereldklasse.
Ernaartoe
Vliegen of rijden
Te bereiken met een mooie autorit of een korte binnenlandse vlucht vanaf de dichtstbijzijnde luchthaven.
Gezondheid
Malariagebied
Op hoogte is het risico kleiner, maar profylaxe wordt meestal aangeraden.
Zelf rijden
Poorten & tijden
Gates open at sunrise and close at sunset sharp; plan your loop around them.
“I have driven these parks for years and still open the app at every junction — knowing which road leads to which waterhole, and logging every sighting, completely changed how we travel.”
A Safari Guy regular
Kort samengevat — kaart van Masai Mara
- 305 km weg over 18 routes, waarvan 1 geasfalteerd.
- 6 ingangen: Sekenani Gate, Talek Gate en Musiara Gate (+3).
- 13 kampen en lodges in het park, 5 met winkel.
- Beste route voor wild: Oloololo Gate – Mara Serena Road — savanneolifant, steppezebra en zuidelijke giraffe.
Kaart van Masai Mara: de wegen, poorten en kampen
Binnen Masai Mara ligt 305 km berijdbare weg, verdeeld over 18 benoemde routes. Slechts 1 daarvan zijn geasfalteerd — de andere 18 zijn grind, en dat bepaalt of je hoogte nodig hebt of alleen tijd.
6 ingangen geven toegang: Sekenani Gate, Talek Gate, Musiara Gate, Oloolaimutia Gate, Sand River Gate en Oloololo Gate. Welke je kiest bepaalt je eerste uur, want de afstand van elke poort tot de beste vroege wegen verschilt.
Binnen liggen 13 kampen en lodges, waaronder Keekorok Lodge, Mara Serena Safari Lodge, Governors Camp, Little Governors Camp, Fig Tree Camp, Ashnil Mara Camp, Sarova Mara Game Camp en Rekero Camp. Daarvan hebben 5 een winkel.
De dieren die onze wegdata hier het vaakst noemt zijn leeuw, zuidelijke giraffe, savanneolifant, steppezebra en thomsongazelle. De hoogst scorende route is Oloololo Gate – Mara Serena Road over 26,4 km, en daar zouden we je het eerst heen sturen.
Wat de papieren kaart bij de poort niet vertelt is welke van die 18 routes je ochtend waard is. Onze offline kaart beoordeelt elke weg apart op zoogdieren, vogels en landschap, en noemt de soorten die er zijn vastgelegd. Hij blijft werken waar geen bereik is, en dat is in Masai Mara het grootste deel.
De Mara is een voortzetting van de Tanzaniaanse Serengeti, alleen gescheiden door een landsgrens waar de dieren zich niets van aantrekken. Tussen juli en oktober beleef je hier het hoogtepunt van de Grote Trek: ruwweg twee miljoen gnoes, zebra’s en gazellen denderen door de Mararivier, met leeuwen en krokodillen die liggen te wachten.
Maar de Mara levert het hele jaar door. Het reservaat heeft een van de hoogste dichtheden grote roofdieren van het continent — leeuw, luipaard, jachtluipaard, hyena en af en toe een Afrikaanse wilde hond. De open vlaktes zorgen voor spectaculaire waarnemingen.
Zelf rijden wordt over het algemeen afgeraden: het park bestaat uit een netwerk van sporen in plaats van wegen, en een lokale gids leest de bush veel beter dan welke eerste bezoeker ook. De ballonvaartsafari’s bij zonsopgang zijn wereldberoemd.
De offline app
In de Masai Mara-app
Jouw offline metgezel voor de Masai Mara — alles hieronder blijft werken zonder bereik, zodra je het park hebt gedownload.
- Offline kaarten & live GPS — gedetailleerde kaarten met je eigen positie, kampen, poorten, picknickplekken en bezienswaardigheden.
- 18 routes, elk met een uitgebreide gids over het landschap en de dieren onderweg.
- 13 rustkampen & campings — voorzieningen, tips en wat je er kunt verwachten.
- Dierenencyclopedie — 484 soorten zoogdieren, vogels en reptielen, met foto’s, herkenningstips en waar je ze kunt vinden.
- Safarilogboek — leg elke waarneming vast met soort, locatie en tijd.
- Prestaties & inzichten — verdien badges en houd je eigen safaristatistieken bij.
- Beschikbaar in 8 talen — Engels, Afrikaans, Frans, Duits, Spaans, Nederlands, Portugees en Italiaans.
Zie het in actie




Abonnementen
Gemaakt voor hoe jij reist
Elk abonnement ontgrendelt de offline kaarten, de volledige weg- & kampgidsen, de dierenencyclopedie en het safarilogboek. Kies één park voor de duur van je reis, of heel Afrika:
- Wekelijks — perfect voor een eenmalige reis, wanneer de safari onderdeel is van een grotere vakantie.
- Maandelijks — voor de liefhebbers die regelmatig de parken in trekken.
- Jaarlijks — voor de echte safarifanaten, en de beste deal met minder dan €2 / $2 per maand.
- Afrika-abonnement — maandelijks of jaarlijks, en het ontgrendelt elk park dat we in Afrika hebben, van Kruger tot de Serengeti.
🔒 Jouw waarnemingen blijven van jou. Alles wat je vastlegt blijft op je toestel staan en blijft beschikbaar, ook als je abonnement afloopt.
Kampen en lodges
Keekorok Lodge · Mara Serena Safari Lodge · Governors Camp · Little Governors Camp · Fig Tree Camp · Ashnil Mara Camp · Sarova Mara Game Camp · Rekero Camp · Entim Camp · Mara Intrepids Camp · Naibor Camp · Ngenche Safari Camp · Ilkeliani Camp
Plan je reis
Veelgestelde vragen
Wat is het verschil tussen de Masai Mara en de Serengeti?
Het is hetzelfde ecosysteem, doorsneden door een grens. De Mara is veel kleiner en het wild zit dichter op elkaar, wat kortere ritten en snellere waarnemingen oplevert; de Serengeti is enorm en kost dagen om te doorkruisen. De migratie zit ruwweg van juli tot oktober in de Mara en de rest van het jaar in Tanzania.
Waar zie je in de Masai Mara de beste grote katten?
De Mara Triangle in het westen en de gebieden Musiara en Talek herbergen de bekendste leeuwentroepen van het reservaat, en de Mara heeft een van de hoogste jachtluipaarddichtheden van Afrika. Luipaard zie je het betrouwbaarst in het oeverbos langs de Talek- en Mara-rivier.
Moet je in de Masai Mara mee op een begeleide gamedrive?
De meeste bezoekers doen dat, en het reservaat is opgebouwd rond lodges met gidsen, maar het wegennet is in kaart gebracht: achttien routes met afstanden en rijtijden, zodat je precies weet waar je bent.
Hoeveel kampen zijn er in de Masai Mara?
Dertien kampen en lodges, van grote lodges als Keekorok en Mara Serena tot kleine tentenkampen als Rekero, Naibor en Entim.